Sector · NACE 94

Activiteiten van verenigingen

1 799 Belgische vennootschappen met als hoofdactiviteit NACE-code 94 hebben een jaarrekening neergelegd. Hun mediane solvabiliteit bedraagt 63,0 % over boekjaar 2024.

Vennootschappen1 799
Mediane solvabiliteit63,0 %
Mediaan eigen vermogen487 281 €
Mediaan personeel (VTE)8,1
Opgericht in de laatste 3 jaar52

De mediane cijfers van de sector

Berekend door Idonis

Spreiding over de vennootschappen van de sector in boekjaar 2024: een kwart ligt onder het 1e kwartiel, de helft onder de mediaan, drie kwart onder het 3e kwartiel.

Indicator1e kwartielMediaan3e kwartielVennootschappen
Solvabiliteit 32,1 %63,0 %86,2 % 1 503
Current ratio 1,322,495,67 1 436
ROE -3,2 %2,7 %13,0 % 1 418
Eigen vermogen 126 397 €487 281 €€ 1,89 mln 1 513
Totaal activa 346 745 €€ 1,03 mln€ 3,47 mln 1 525
Nettoresultaat −23 705 €7 733 €69 322 € 1 513
Personeelsbestand (gem. VTE) 4,08,116,4 1 111

Medianen berekend door Idonis op de jaarrekeningen neergelegd bij de Nationale Bank, alle groottes samen. Hetzelfde panel dient als sectorreferentie op elke bedrijfsfiche. Methode

De grootste vennootschappen: Activiteiten van verenigingen

Gerangschikt volgens balanstotaal van de laatst neergelegde jaarrekening. Dat is een criterium van grootte, geen beoordeling.

#Vennootschap Totaal activaOmzet Eigen vermogenVTEBoekjaar
1 HELIOS Foundation 1050 Elsene € 279,3 mln — € 277,8 mln 1,8 2025
2 Fonds Europeen Pour LA Democratie 1040 Brussel € 254,6 mln — 20 250 € 79,7 2025
3 Centraal Initiatief voor Steun aan de Congregaties in het Aartsbisdom 2800 Mechelen € 145,4 mln — € 143,6 mln 14,8 2025
4 Solidariteit Tussen Congregaties - Bisdom Gent 9000 Gent € 111,0 mln — € 110,3 mln 1,8 2026
5 Mercurian 1150 Sint-Pieters-Woluwe € 105,1 mln — € 101,2 mln 6,0 2025
6 Kom op tegen Kanker 1210 Sint-Joost-ten-Node € 104,5 mln € 4,01 mln € 43,9 mln 93,1 2025
7 Meliore 1000 Brussel € 100,0 mln € 79,9 mln € 8,11 mln 37,6 2025
8 Stichting Vicariaat Vlaams-Brabant en Mechelen 2800 Mechelen € 89,7 mln — € 89,0 mln 7,0 2025
9 Agoria 1000 Brussel € 83,0 mln € 9,51 mln € 70,6 mln 180,7 2025
10 Bisdom Antwerpen 2000 Antwerpen € 82,5 mln — € 59,0 mln 12,6 2025
11 European Network OF Transmission System Operators FOR Electricity 1000 Brussel € 81,1 mln — € 16,8 mln 171,7 2025
12 Comité belge pour l'UNICEF 1000 Brussel € 78,6 mln 370 573 € € 2,69 mln 31,8 2025
13 Archevêché de Malines-Bruxelles 2800 Mechelen € 76,7 mln € 2,88 mln € 16,3 mln 92,3 2025
14 Crédal 1000 Brussel € 74,1 mln € 2,43 mln € 49,9 mln 4,7 2025
15 Rode Kruis - Vlaanderen Internationaal 2800 Mechelen € 73,7 mln 7 396 € € 61,7 mln 26,8 2025
16 Fondation DU Judaisme DE Belgique 1060 Sint-Gillis € 68,7 mln — € 68,6 mln 1,2 2025
17 Touring Club Royal de Belgique - Koninklijke Belgische Touring Club - Köninglicher Belgischer Touring Club - Royal Touring Club Belgium - T.C.B. 1000 Brussel € 66,4 mln 19 145 € € 65,8 mln 3,0 2025
18 Patronale Dienst voor Organisatie en Kontrole van de Bestaanszekerheidsstelsels - Office patronal d'Organisation et de Côtrole des Régimes de Séc. d'Exis. 1000 Brussel € 60,9 mln — € 43,9 mln 13,7 2025
19 Het Bisdom Brugge 8000 Brugge € 60,6 mln — € 58,3 mln 13,0 2025
20 Association Jules Bordet 1070 Anderlecht € 60,6 mln 164 268 € € 56,1 mln 1,1 2025

„—”: niet gepubliceerd. Kleine vennootschappen (micro- en verkorte jaarrekening) hoeven hun omzet niet te publiceren.

Waar zijn ze gevestigd?

  • Brussels Hoofdstedelijk Gewest942
  • Antwerpen146
  • Vlaams-Brabant127
  • Oost-Vlaanderen117
  • Namen98
  • Henegouwen98
  • Luik87
  • West-Vlaanderen57
  • Waals-Brabant46
  • Limburg43
  • Luxemburg24

Gemeenten met de meeste

Subsectoren

Veelgestelde vragen

Hoeveel vennootschappen telt de sector Activiteiten van verenigingen in België?

1 799 Belgische vennootschappen met als hoofdactiviteit NACE-code 94 (Activiteiten van verenigingen) hebben een jaarrekening neergelegd bij de Nationale Bank.

Wat is de mediane solvabiliteit in Activiteiten van verenigingen?

Over boekjaar 2024 bedraagt de mediane solvabiliteit (eigen vermogen op balanstotaal) 63,0 %. De middelste helft van de vennootschappen ligt tussen 32,1 % en 86,2 % (1 503 vennootschappen).

Wat is de grootste vennootschap in Activiteiten van verenigingen?

Volgens balanstotaal is dat HELIOS Foundation (€ 279,3 mln, boekjaar 2025).

Waar zijn de vennootschappen in Activiteiten van verenigingen gevestigd?

De gemeenten met de meeste: Brussel (366), Etterbeek (129), Elsene (129).

Idonis

Analyseer de vennootschappen in Activiteiten van verenigingen

Filter deze vennootschappen op grootte, soliditeit en evolutie, volg ze op en krijg een melding wanneer hun jaarrekening of publicaties veranderen.

Volledige fiche openen →
Gratis account in 30 seconden, per e-mail. Zonder bankkaart.

Actieve vennootschappen (rechtspersonen) die minstens één jaarrekening hebben neergelegd, volgens de Kruispuntbank van Ondernemingen en de Nationale Bank van België. De sector is de hoofdactiviteit in het register; de gemeente is die van de zetel. Gegevens bijgewerkt op 01/11/2026.