Vennootschappen in 9000 Gent
8 484 vennootschappen die een jaarrekening hebben neergelegd, hebben hun zetel in 9000 Gent.
Grootste bedrijven in Oost-Vlaanderen → · Grootste werkgevers in Oost-Vlaanderen →
De belangrijkste sectoren in Gent
De grootste vennootschappen in Gent
Gerangschikt volgens balanstotaal van de laatst neergelegde jaarrekening. Dat is een criterium van grootte, geen beoordeling.
| # | Vennootschap | Totaal activa | Omzet | Eigen vermogen | VTE | Boekjaar |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Farys Winning, behandeling en distributie van water | € 3,81 mld | € 576,9 mln | € 2,04 mld | 974,0 | 2025 |
| 2 | Vandemoortele Activiteiten van hoofdkantoren en managementadvies | € 2,13 mld | € 79,2 mln | € 217,8 mln | 158,0 | 2025 |
| 3 | Volvo CAR Belgium NV Vervaardiging van motorvoertuigen, aanhangwagens en opleggers | € 1,58 mld | € 6,25 mld | € 220,1 mln | 5 497,2 | 2025 |
| 4 | Solutia Europe Vervaardiging van chemische producten | € 1,58 mld | € 436,0 mln | € 1,30 mld | 333,3 | 2025 |
| 5 | Vamix Vervaardiging van voedingsmiddelen | € 1,53 mld | € 956,0 mln | € 250,9 mln | 78,8 | 2025 |
| 6 | Darling Ingredients Belgium Holding Vervaardiging van chemische producten | € 1,47 mld | € 17,4 mln | € 1,36 mld | 9,8 | 2026 |
| 7 | Evara Menselijke gezondheidszorg | € 1,30 mld | € 443,2 mln | € 750,4 mln | 7 600,9 | 2025 |
| 8 | Thuispunt Gent Exploitatie van en handel in onroerend goed | € 926,3 mln | € 59,0 mln | € 199,3 mln | 198,3 | 2025 |
| 9 | Vandemoortele Europe Groothandel | € 727,9 mln | € 1,92 mld | € 345,7 mln | 162,4 | 2025 |
| 10 | Dimensa Woonmaatschappij Burgerlijke en utiliteitsbouw | € 633,5 mln | — | € 183,6 mln | — | 2025 |
| 11 | Maria Middelares Menselijke gezondheidszorg | € 620,6 mln | € 499,5 mln | € 332,2 mln | 2 012,8 | 2025 |
| 12 | 3 D Financiële dienstverlening, exclusief verzekeringen en pensioenfondsen | € 576,6 mln | € 1,44 mln | € 479,4 mln | 5,0 | 2025 |
| 13 | Empwr Groothandel | € 567,3 mln | € 358,5 mln | € 114,4 mln | 39,4 | 2025 |
| 14 | Image Line Group Financiële dienstverlening, exclusief verzekeringen en pensioenfondsen | € 499,5 mln | € 4,90 mln | € 379,9 mln | — | 2025 |
| 15 | AZ Sint-Lucas & Volkskliniek Menselijke gezondheidszorg | € 497,1 mln | € 413,3 mln | € 188,3 mln | — | 2025 |
| 16 | Alides Real Estate Investment AND Management Exploitatie van en handel in onroerend goed | € 461,6 mln | € 80,4 mln | € 272,7 mln | 33,8 | 2025 |
| 17 | Taminco Vervaardiging van chemische producten | € 434,0 mln | € 527,2 mln | € 100,8 mln | 405,3 | 2025 |
| 18 | Safinco Financiële dienstverlening, exclusief verzekeringen en pensioenfondsen | € 412,2 mln | — | € 399,0 mln | 1,0 | 2025 |
| 19 | Honda Motor Europe Logistics Groothandel | € 391,5 mln | € 593,7 mln | € 134,8 mln | 723,2 | 2026 |
| 20 | MG Real Estate Financiële dienstverlening, exclusief verzekeringen en pensioenfondsen | € 378,2 mln | € 13,7 mln | € 165,4 mln | 14,0 | 2025 |
„—”: niet gepubliceerd. Kleine vennootschappen (micro- en verkorte jaarrekening) hoeven hun omzet niet te publiceren.
Elders gevestigd, aanwezig in Gent
2 370 ondernemingen met hun zetel in een andere gemeente baten minstens één vestiging uit in Gent (winkel, agentschap, depot…). De grootste, volgens balanstotaal:
| # | Vennootschap | Totaal activa | Omzet | Eigen vermogen | VTE | Boekjaar |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | AG Insurance 1000 Brussel | € 76,3 mld | — | € 58,4 mld | 4 379,8 | 2025 |
| 2 | KBC Assurances 3000 Leuven | € 37,3 mld | — | € 18,2 mld | 1 020,0 | 2025 |
| 3 | Infrabel 1060 Sint-Gillis | € 25,7 mld | € 1,43 mld | € 20,2 mld | — | 2025 |
| 4 | Electrabel 1000 Brussel | € 20,5 mld | € 13,1 mld | € 10,2 mld | 4 261,0 | 2025 |
| 5 | Société Nationale DES Chemins DE FER Belges 1060 Sint-Gillis | € 13,1 mld | € 2,62 mld | € 8,05 mld | — | 2025 |
| 6 | Vlaams Woningfonds 1000 Brussel | € 10,0 mld | 356 653 € | € 270,0 mln | 131,2 | 2025 |
| 7 | Proximus 1030 Schaarbeek | € 9,96 mld | € 3,89 mld | € 1,42 mld | 8 312,3 | 2025 |
| 8 | Telenet Group 2800 Mechelen | € 7,35 mld | € 254,7 mln | € 3,06 mld | 310,6 | 2025 |
| 9 | Telenet 2800 Mechelen | € 4,49 mld | € 2,12 mld | € 2,70 mld | 2 475,5 | 2025 |
| 10 | Aquafin 2630 Aartselaar | € 4,48 mld | € 636,9 mln | € 1,11 mld | 1 207,3 | 2025 |
| 11 | bpost 1000 Brussel | € 4,27 mld | € 2,19 mld | € 657,6 mln | 23 730,2 | 2025 |
| 12 | Orange Belgium 1140 Evere | € 3,71 mld | € 1,67 mld | € 864,1 mln | 1 953,2 | 2025 |
| 13 | Coca-Cola Europacific Partners Belgium 1070 Anderlecht | € 3,62 mld | € 1,57 mld | € 826,4 mln | 1 966,3 | 2025 |
| 14 | DE Vlaamse Waterweg 3500 Hasselt | € 3,38 mld | € 61,6 mln | € 3,21 mld | 1 229,4 | 2025 |
| 15 | SD Worx Sécretariat Social ASBL 2000 Antwerpen | € 3,37 mld | 467 379 € | € 21,4 mln | 102,3 | 2025 |
| 16 | Wyre 2800 Mechelen | € 3,18 mld | € 691,0 mln | € 687,1 mln | 232,6 | 2025 |
| 17 | Vlaamse Vervoermaatschappij - De Lijn 2800 Mechelen | € 3,09 mld | € 1,42 mld | € 2,25 mld | 7 637,1 | 2025 |
| 18 | Colruyt Food Retail 1500 Halle | € 3,05 mld | € 8,05 mld | € 786,2 mln | 16 584,4 | 2026 |
| 19 | Arcelormittal Holding AND Services Belgium 1000 Brussel | € 2,79 mld | — | € 692,3 mln | 44,6 | 2025 |
| 20 | Interparking 1000 Brussel | € 2,48 mld | € 158,3 mln | € 865,0 mln | 325,3 | 2025 |
Vestigingen: vestigingseenheden aangegeven in de Kruispuntbank van Ondernemingen (KBO). De zetel van elke onderneming staat onder haar naam.
„—”: niet gepubliceerd. Kleine vennootschappen (micro- en verkorte jaarrekening) hoeven hun omzet niet te publiceren.
Buurgemeenten
Veelgestelde vragen
Hoeveel vennootschappen hebben hun zetel in Gent?
8 484 vennootschappen die een jaarrekening hebben neergelegd, hebben hun zetel op postcode 9000 (Gent).
Wat zijn de belangrijkste sectoren in Gent?
Volgens aantal vennootschappen: Activiteiten van hoofdkantoren en managementadvies (805), Exploitatie van en handel in onroerend goed (780), Activiteiten van eet- en drinkgelegenheden (714).
Wat is de grootste vennootschap in Gent?
Volgens balanstotaal is dat Farys (€ 3,81 mld, boekjaar 2025).
Hoeveel banen geven de vennootschappen in Gent aan?
De vennootschappen met hun zetel in Gent geven samen 55 442 voltijdse equivalenten aan in hun laatste jaarrekening. Die banen kunnen buiten de gemeente liggen.
Analyseer de vennootschappen in Gent
Filter deze vennootschappen op grootte, soliditeit en evolutie, volg ze op en krijg een melding wanneer hun jaarrekening of publicaties veranderen.
Volledige fiche openen →Actieve vennootschappen (rechtspersonen) die minstens één jaarrekening hebben neergelegd, volgens de Kruispuntbank van Ondernemingen en de Nationale Bank van België. De sector is de hoofdactiviteit in het register; de gemeente is die van de zetel. Gegevens bijgewerkt op 15/10/2026.