Sector · NACE 8540

Hoger onderwijs

57 Belgische vennootschappen met als hoofdactiviteit NACE-code 8540 hebben een jaarrekening neergelegd. Hun mediane solvabiliteit bedraagt 61,3 % over boekjaar 2025.

Vennootschappen57
Mediane solvabiliteit61,3 %
Mediaan eigen vermogen€ 2,58 mln
Mediaan personeel (VTE)37,4
Opgericht in de laatste 3 jaar4

De mediane cijfers van de sector

Berekend door Idonis

Spreiding over de vennootschappen van de sector in boekjaar 2025: een kwart ligt onder het 1e kwartiel, de helft onder de mediaan, drie kwart onder het 3e kwartiel.

Indicator1e kwartielMediaan3e kwartielVennootschappen
Solvabiliteit 43,8 %61,3 %74,5 % 55
Current ratio 1,181,953,19 53
ROE 0,1 %2,8 %7,8 % 49
Eigen vermogen 341 863 €€ 2,58 mln€ 42,8 mln 55
Totaal activa € 1,14 mln€ 5,07 mln€ 77,4 mln 55
Nettoresultaat −14 111 €38 900 €€ 1,70 mln 54
Personeelsbestand (gem. VTE) 3,637,4150,4 43

Medianen berekend door Idonis op de jaarrekeningen neergelegd bij de Nationale Bank, alle groottes samen. Hetzelfde panel dient als sectorreferentie op elke bedrijfsfiche. Methode

De grootste vennootschappen: Hoger onderwijs

Gerangschikt volgens balanstotaal van de laatst neergelegde jaarrekening. Dat is een criterium van grootte, geen beoordeling.

#Vennootschap Totaal activaOmzet Eigen vermogenVTEBoekjaar
1 Université Catholique de Louvain 1348 Ottignies-Louvain-la-Neuve € 1,10 mld — € 866,5 mln 5 467,6 2025
2 Université de Namur 5000 Namen € 226,5 mln € 1,19 mln € 138,8 mln 1 043,5 2025
3 Odisee 1000 Brussel € 167,3 mln € 114,6 mln € 113,3 mln 201,0 2025
4 Karel de Grote Hogeschool, Katholieke Hogeschool Antwerpen 2018 Antwerpen € 162,6 mln € 119,6 mln € 74,2 mln 245,6 2025
5 Arteveldehogeschool 9000 Gent € 155,7 mln € 127,0 mln € 99,6 mln 1 153,0 2025
6 Katholieke Hogeschool Vives Zuid 8500 Kortrijk € 130,6 mln € 100,4 mln € 81,0 mln 150,2 2025
7 Thomas More Kempen 2440 Geel € 116,7 mln € 80,1 mln € 82,7 mln 217,5 2025
8 Thomas More Mechelen-Antwerpen 2800 Mechelen € 112,3 mln € 92,1 mln € 82,6 mln 259,0 2025
9 UC Leuven 3001 Leuven € 102,9 mln € 85,7 mln € 62,9 mln 174,9 2025
10 Asbl Ephec-Galilee 1200 Sint-Lambrechts-Woluwe € 100,5 mln € 4,21 mln € 64,1 mln 122,8 2025
11 Haute Ecole Léonard de Vinci 1200 Sint-Lambrechts-Woluwe € 97,8 mln € 6,16 mln € 81,3 mln 598,9 2025
12 Haute École Louvain en Hainaut 7000 Bergen € 83,1 mln € 3,81 mln € 43,3 mln 111,4 2025
13 LUCA School of Arts 1030 Schaarbeek € 78,7 mln € 59,0 mln € 38,6 mln 25,0 2025
14 UC Limburg 3590 Diepenbeek € 77,5 mln € 50,5 mln € 51,3 mln 99,6 2025
15 Vlerick Business School 9000 Gent € 77,2 mln € 37,4 mln € 49,5 mln 164,4 2025
16 Haute Ecole Libre Mosane 4000 Luik € 74,7 mln € 3,99 mln € 42,4 mln 75,4 2025
17 Katholieke Hogeschool VIVES Noord 8500 Kortrijk € 64,4 mln € 39,2 mln € 34,3 mln 55,1 2025
18 Haute Ecole Galilée 1000 Brussel € 59,4 mln € 1,60 mln € 24,9 mln 37,4 2025
19 Haute Ecole de Namur-Liège-Luxembourg 5002 Namen € 58,5 mln € 1,05 mln € 32,1 mln 99,0 2025
20 Ilya Prigogine 1050 Elsene € 43,5 mln € 1,75 mln € 25,1 mln 45,6 2025

„—”: niet gepubliceerd. Kleine vennootschappen (micro- en verkorte jaarrekening) hoeven hun omzet niet te publiceren.

Waar zijn ze gevestigd?

  • Brussels Hoofdstedelijk Gewest20
  • Oost-Vlaanderen6
  • Antwerpen5
  • West-Vlaanderen5
  • Namen5
  • Vlaams-Brabant4
  • Henegouwen4
  • Luik3
  • Waals-Brabant3
  • Limburg1
  • Luxemburg1

Gemeenten met de meeste

Verwante sectoren

← De hele sector Onderwijs (NACE 85)

Veelgestelde vragen

Hoeveel vennootschappen telt de sector Hoger onderwijs in België?

57 Belgische vennootschappen met als hoofdactiviteit NACE-code 8540 (Hoger onderwijs) hebben een jaarrekening neergelegd bij de Nationale Bank.

Wat is de mediane solvabiliteit in Hoger onderwijs?

Over boekjaar 2025 bedraagt de mediane solvabiliteit (eigen vermogen op balanstotaal) 61,3 %. De middelste helft van de vennootschappen ligt tussen 43,8 % en 74,5 % (55 vennootschappen).

Wat is de grootste vennootschap in Hoger onderwijs?

Volgens balanstotaal is dat Université Catholique de Louvain (€ 1,10 mld, boekjaar 2025).

Waar zijn de vennootschappen in Hoger onderwijs gevestigd?

De gemeenten met de meeste: Sint-Lambrechts-Woluwe (6), Brussel (5), Gent (4).

Idonis

Analyseer de vennootschappen in Hoger onderwijs

Filter deze vennootschappen op grootte, soliditeit en evolutie, volg ze op en krijg een melding wanneer hun jaarrekening of publicaties veranderen.

Volledige fiche openen →
Gratis account in 30 seconden, per e-mail. Zonder bankkaart.

Actieve vennootschappen (rechtspersonen) die minstens één jaarrekening hebben neergelegd, volgens de Kruispuntbank van Ondernemingen en de Nationale Bank van België. De sector is de hoofdactiviteit in het register; de gemeente is die van de zetel. Gegevens bijgewerkt op 04/11/2026.