Sector · NACE 4642

Groothandel in kleding en schoeisel

1 177 Belgische vennootschappen met als hoofdactiviteit NACE-code 4642 hebben een jaarrekening neergelegd. Hun mediane solvabiliteit bedraagt 36,6 % over boekjaar 2024.

Vennootschappen1 177
Mediane solvabiliteit36,6 %
Mediaan eigen vermogen95 492 €
Mediaan personeel (VTE)2,6
Opgericht in de laatste 3 jaar44

De mediane cijfers van de sector

Berekend door Idonis

Spreiding over de vennootschappen van de sector in boekjaar 2024: een kwart ligt onder het 1e kwartiel, de helft onder de mediaan, drie kwart onder het 3e kwartiel.

Indicator1e kwartielMediaan3e kwartielVennootschappen
Solvabiliteit 4,6 %36,6 %65,2 % 1 033
Current ratio 0,761,412,63 1 020
ROE -0,1 %8,2 %25,4 % 808
Eigen vermogen 3 812 €95 492 €470 611 € 1 048
Totaal activa 105 208 €362 659 €€ 1,12 mln 1 042
Nettoresultaat −6 405 €6 105 €47 394 € 1 044
Personeelsbestand (gem. VTE) 1,02,67,9 466

Medianen berekend door Idonis op de jaarrekeningen neergelegd bij de Nationale Bank, alle groottes samen. Hetzelfde panel dient als sectorreferentie op elke bedrijfsfiche. Methode

De grootste vennootschappen: Groothandel in kleding en schoeisel

Gerangschikt volgens balanstotaal van de laatst neergelegde jaarrekening. Dat is een criterium van grootte, geen beoordeling.

#Vennootschap Totaal activaOmzet Eigen vermogenVTEBoekjaar
1 LEVI STRAUSS & co EUROPE 1050 Elsene € 1,47 mld € 1,59 mld € 827,8 mln 219,3 2025
2 Celio International 1060 Sint-Gillis € 373,5 mln — € 204,8 mln 12,0 2026
3 VF Europe 2600 Antwerpen € 341,1 mln € 85,3 mln € 327,2 mln 550,8 2026
4 H & M Hennes & Mauritz 1000 Brussel € 171,7 mln € 397,9 mln € 76,0 mln 1 318,4 2025
5 Stanley AND Stella 1160 Oudergem € 137,9 mln € 181,7 mln € 82,5 mln 107,8 2025
6 THE Cotton Group 1410 Waterloo € 88,0 mln € 115,6 mln € 3,38 mln 29,2 2025
7 Skechers EDC 4041 Herstal € 87,1 mln € 274,8 mln € 21,0 mln 1 317,5 2025
8 Gildan Activewear EU 1050 Elsene € 72,3 mln € 89,3 mln € 21,7 mln 1,0 2025
9 JBC 3530 Houthalen-Helchteren € 58,4 mln € 136,2 mln € 4,85 mln 136,1 2026
10 Bestseller Wholesale Belgium 2000 Antwerpen € 50,1 mln € 107,9 mln € 5,62 mln 68,3 2025
11 Cortina 9700 Oudenaarde € 47,4 mln € 49,7 mln € 28,8 mln 15,5 2025
12 Dassy Europe 8000 Brugge € 42,6 mln € 48,8 mln € 8,35 mln 35,7 2025
13 Erve Buying 1930 Zaventem € 41,9 mln € 86,0 mln € 7,22 mln 6,2 2025
14 Texet Benelux 3200 Aarschot € 41,0 mln € 39,3 mln € 36,3 mln 59,0 2025
15 E5 Fashion 9100 Sint-Niklaas € 38,0 mln € 79,4 mln € 6,91 mln 328,8 2026
16 Kadine 2000 Antwerpen € 33,8 mln € 67,3 mln € 16,1 mln 60,6 2026
17 Bellerose Belgium 1180 Ukkel € 30,4 mln € 56,7 mln € 14,0 mln 127,3 2026
18 FLA Europe 9700 Oudenaarde € 29,7 mln € 84,8 mln € 15,3 mln 26,9 2025
19 TWG Service 8000 Brugge € 29,5 mln € 38,8 mln € 2,04 mln 34,7 2025
20 R en B MODE 3580 Beringen € 29,4 mln € 25,2 mln € 2,90 mln 4,8 2025

„—”: niet gepubliceerd. Kleine vennootschappen (micro- en verkorte jaarrekening) hoeven hun omzet niet te publiceren.

Waar zijn ze gevestigd?

  • Antwerpen273
  • Brussels Hoofdstedelijk Gewest230
  • Oost-Vlaanderen167
  • Vlaams-Brabant122
  • West-Vlaanderen112
  • Limburg72
  • Luik62
  • Waals-Brabant55
  • Henegouwen50
  • Namen25
  • Luxemburg9

Gemeenten met de meeste

Verwante sectoren

← De hele sector Groothandel (NACE 46)

Veelgestelde vragen

Hoeveel vennootschappen telt de sector Groothandel in kleding en schoeisel in België?

1 177 Belgische vennootschappen met als hoofdactiviteit NACE-code 4642 (Groothandel in kleding en schoeisel) hebben een jaarrekening neergelegd bij de Nationale Bank.

Wat is de mediane solvabiliteit in Groothandel in kleding en schoeisel?

Over boekjaar 2024 bedraagt de mediane solvabiliteit (eigen vermogen op balanstotaal) 36,6 %. De middelste helft van de vennootschappen ligt tussen 4,6 % en 65,2 % (1 033 vennootschappen).

Wat is de grootste vennootschap in Groothandel in kleding en schoeisel?

Volgens balanstotaal is dat LEVI STRAUSS & co EUROPE (€ 1,47 mld, boekjaar 2025).

Waar zijn de vennootschappen in Groothandel in kleding en schoeisel gevestigd?

De gemeenten met de meeste: Antwerpen (45), Anderlecht (39), Brussel (35).

Idonis

Analyseer de vennootschappen in Groothandel in kleding en schoeisel

Filter deze vennootschappen op grootte, soliditeit en evolutie, volg ze op en krijg een melding wanneer hun jaarrekening of publicaties veranderen.

Volledige fiche openen →
Gratis account in 30 seconden, per e-mail. Zonder bankkaart.

Actieve vennootschappen (rechtspersonen) die minstens één jaarrekening hebben neergelegd, volgens de Kruispuntbank van Ondernemingen en de Nationale Bank van België. De sector is de hoofdactiviteit in het register; de gemeente is die van de zetel. Gegevens bijgewerkt op 01/11/2026.