Landschapsverzorging
3 738 Belgische vennootschappen met als hoofdactiviteit NACE-code 8130 hebben een jaarrekening neergelegd. Hun mediane solvabiliteit bedraagt 37,8 % over boekjaar 2025.
De mediane cijfers van de sector
Berekend door IdonisSpreiding over de vennootschappen van de sector in boekjaar 2025: een kwart ligt onder het 1e kwartiel, de helft onder de mediaan, drie kwart onder het 3e kwartiel.
| Indicator | 1e kwartiel | Mediaan | 3e kwartiel | Vennootschappen |
|---|---|---|---|---|
| Solvabiliteit | 15,9 % | 37,8 % | 60,2 % | 3 398 |
| Current ratio | 0,76 | 1,29 | 2,28 | 3 391 |
| ROE | 4,2 % | 17,9 % | 43,2 % | 3 029 |
| Eigen vermogen | 17 214 € | 60 948 € | 165 500 € | 3 418 |
| Totaal activa | 76 784 € | 182 652 € | 438 977 € | 3 406 |
| Nettoresultaat | 878 € | 11 541 € | 35 758 € | 3 414 |
| Personeelsbestand (gem. VTE) | 1,0 | 2,1 | 4,4 | 1 362 |
Medianen berekend door Idonis op de jaarrekeningen neergelegd bij de Nationale Bank, alle groottes samen. Hetzelfde panel dient als sectorreferentie op elke bedrijfsfiche. Methode
De grootste vennootschappen: Landschapsverzorging
Gerangschikt volgens balanstotaal van de laatst neergelegde jaarrekening. Dat is een criterium van grootte, geen beoordeling.
| # | Vennootschap | Totaal activa | Omzet | Eigen vermogen | VTE | Boekjaar |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Chavast B.V. 3621 Lanaken | € 105,9 mln | — | € 105,7 mln | 1,0 | 2025 |
| 2 | Krinkels 1190 Vorst | € 74,2 mln | € 145,9 mln | € 38,4 mln | 724,8 | 2025 |
| 3 | A.B.O.G. 9230 Wetteren | € 36,6 mln | € 45,6 mln | € 20,1 mln | 111,8 | 2025 |
| 4 | Steenhuys 8800 Roeselare | € 30,6 mln | — | € 2,75 mln | — | 2025 |
| 5 | VANHOEYVELD B en M 3191 Boortmeerbeek | € 18,2 mln | € 21,8 mln | € 16,1 mln | 79,3 | 2026 |
| 6 | Terra Tiliae 5370 Havelange | € 15,8 mln | — | 470 220 € | — | 2025 |
| 7 | Ludo Dierckx Tuindesign 2260 Westerlo | € 12,1 mln | — | € 6,87 mln | 27,9 | 2025 |
| 8 | De Vlieger R en Cie 9240 Zele | € 10,6 mln | € 14,0 mln | € 6,11 mln | 17,3 | 2025 |
| 9 | Aralea 2930 Brasschaat | € 10,5 mln | € 6,63 mln | € 7,50 mln | 261,6 | 2025 |
| 10 | Algemene Ondernemingen Alplant 9120 Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht | € 10,3 mln | — | € 6,07 mln | 32,1 | 2025 |
| 11 | Jardin Plus 1380 Lasne | € 9,39 mln | — | € 4,32 mln | 20,3 | 2025 |
| 12 | Leidgens 4821 Dison | € 8,71 mln | € 15,5 mln | € 2,01 mln | 71,6 | 2025 |
| 13 | Zevarr 9290 Berlare | € 8,63 mln | — | € 8,58 mln | — | 2025 |
| 14 | L.M.T.A. 1360 Perwijs | € 8,27 mln | — | € 1,74 mln | — | 2025 |
| 15 | Serviplast 6600 Bastogne | € 8,08 mln | € 5,85 mln | € 4,56 mln | 144,1 | 2025 |
| 16 | Centre Les Dauphins 6534 Thuin | € 7,68 mln | 43 014 € | € 7,22 mln | 14,8 | 2025 |
| 17 | Espaces Verts Masse ET Fils 7110 La Louvière | € 7,42 mln | — | € 2,25 mln | 37,7 | 2025 |
| 18 | Vermandele 8780 Oostrozebeke | € 6,86 mln | — | € 3,09 mln | 18,8 | 2025 |
| 19 | TDB Invest 9860 Oosterzele | € 6,39 mln | 426 125 € | € 5,87 mln | — | 2025 |
| 20 | Eurogreen 5140 Sombreffe | € 6,32 mln | € 9,48 mln | 966 346 € | 85,8 | 2025 |
„—”: niet gepubliceerd. Kleine vennootschappen (micro- en verkorte jaarrekening) hoeven hun omzet niet te publiceren.
Waar zijn ze gevestigd?
Gemeenten met de meeste
- 1180 Ukkel26
- 1390 Graven (Archennes, Biez, Bossut-Gottechain, …)22
- 8800 Roeselare (Beveren, Oekene, Rumbeke)22
- 2440 Geel21
- 2950 Kapellen20
- 3090 Overijse20
- 2275 Lille (Gierle, Poederlee, Wechelderzande)19
- 2960 Brecht (Sint-Job-In-'t-Goor, Sint-Lenaarts)19
- 3920 Lommel19
- 9170 Sint-Gillis-Waas (De Klinge, Meerdonk, Sint-Pauwels)19
- 1380 Lasne (Couture-Saint-Germain, Lasne-Chapelle-Saint-Lambert, Maransart, …)18
- 1410 Waterloo18
Verwante sectoren
← De hele sector Diensten in verband met gebouwen; landschapsverzorging (NACE 81)
Veelgestelde vragen
Hoeveel vennootschappen telt de sector Landschapsverzorging in België?
3 738 Belgische vennootschappen met als hoofdactiviteit NACE-code 8130 (Landschapsverzorging) hebben een jaarrekening neergelegd bij de Nationale Bank.
Wat is de mediane solvabiliteit in Landschapsverzorging?
Over boekjaar 2025 bedraagt de mediane solvabiliteit (eigen vermogen op balanstotaal) 37,8 %. De middelste helft van de vennootschappen ligt tussen 15,9 % en 60,2 % (3 398 vennootschappen).
Wat is de grootste vennootschap in Landschapsverzorging?
Volgens balanstotaal is dat Chavast B.V. (€ 105,9 mln, boekjaar 2025).
Waar zijn de vennootschappen in Landschapsverzorging gevestigd?
De gemeenten met de meeste: Ukkel (26), Graven (22), Roeselare (22).
Analyseer de vennootschappen in Landschapsverzorging
Filter deze vennootschappen op grootte, soliditeit en evolutie, volg ze op en krijg een melding wanneer hun jaarrekening of publicaties veranderen.
Volledige fiche openen →Actieve vennootschappen (rechtspersonen) die minstens één jaarrekening hebben neergelegd, volgens de Kruispuntbank van Ondernemingen en de Nationale Bank van België. De sector is de hoofdactiviteit in het register; de gemeente is die van de zetel. Gegevens bijgewerkt op 18/10/2026.