Sector · NACE 6520

Herverzekering

15 Belgische vennootschappen met als hoofdactiviteit NACE-code 6520 hebben een jaarrekening neergelegd. Hun mediane solvabiliteit bedraagt 68,8 % over boekjaar 2025.

Vennootschappen15
Mediane solvabiliteit68,8 %
Mediaan eigen vermogen€ 1,51 mln
Opgericht in de laatste 3 jaar2

De mediane cijfers van de sector

Berekend door Idonis

Spreiding over de vennootschappen van de sector in boekjaar 2025: een kwart ligt onder het 1e kwartiel, de helft onder de mediaan, drie kwart onder het 3e kwartiel.

Indicator1e kwartielMediaan3e kwartielVennootschappen
Solvabiliteit 27,8 %68,8 %89,5 % 15
Current ratio 0,831,674,38 12
ROE 5,3 %17,7 %40,3 % 12
Eigen vermogen 206 566 €€ 1,51 mln€ 3,99 mln 15
Totaal activa 246 953 €€ 1,64 mln€ 5,87 mln 15
Nettoresultaat 23 427 €62 266 €213 812 € 13

Medianen berekend door Idonis op de jaarrekeningen neergelegd bij de Nationale Bank, alle groottes samen. Hetzelfde panel dient als sectorreferentie op elke bedrijfsfiche. Methode

De grootste vennootschappen: Herverzekering

Gerangschikt volgens balanstotaal van de laatst neergelegde jaarrekening. Dat is een criterium van grootte, geen beoordeling.

#Vennootschap Totaal activaOmzet Eigen vermogenVTEBoekjaar
1 QBE Europe 1050 Elsene € 8,44 mld — € 1,35 mld — 2025
2 Fortegra Belgium Insurance Company 1050 Elsene € 57,3 mln — € 31,9 mln — 2025
3 VANDER HAEGHEN en Co 1950 Kraainem € 8,07 mln € 12,4 mln € 1,52 mln 34,4 2025
4 TigerRisk Partners (Europe) 2600 Antwerpen € 6,29 mln — € 6,29 mln — 2025
5 Gladiator 5140 Sombreffe € 5,45 mln — € 5,02 mln — 2025
6 Alulim Group 3660 Oudsbergen € 4,89 mln — € 1,80 mln — 2025
7 Agentuur voor Brandherverzekering 3000 Leuven € 3,15 mln — € 2,96 mln — 2025
8 Neefs 2440 Geel € 1,64 mln — € 1,51 mln — 2025
9 Fievet 4020 Luik 542 111 € — 285 492 € — 2025
10 Ifect 2400 Mol 423 821 € — 291 431 € — 2025
11 Colori 9200 Dendermonde 253 984 € — 204 802 € — 2025
12 Jerans 2400 Mol 239 922 € — 208 330 € — 2025
13 Minovi 2440 Geel 64 187 € — 2 354 € — 2025
14 Jeame 4180 Hamoir 59 395 € — 47 606 € — 2025
15 CLEAR Horizons 1300 Waver 2 523 € — −6 254 € — 2025

„—”: niet gepubliceerd. Kleine vennootschappen (micro- en verkorte jaarrekening) hoeven hun omzet niet te publiceren.

Verwante sectoren

← De hele sector Activiteiten op het gebied van verzekeringen en pensioenfondsen, exclusief verplichte sociale verzekeringen (NACE 65)

Veelgestelde vragen

Hoeveel vennootschappen telt de sector Herverzekering in België?

15 Belgische vennootschappen met als hoofdactiviteit NACE-code 6520 (Herverzekering) hebben een jaarrekening neergelegd bij de Nationale Bank.

Wat is de mediane solvabiliteit in Herverzekering?

Over boekjaar 2025 bedraagt de mediane solvabiliteit (eigen vermogen op balanstotaal) 68,8 %. De middelste helft van de vennootschappen ligt tussen 27,8 % en 89,5 % (15 vennootschappen).

Wat is de grootste vennootschap in Herverzekering?

Volgens balanstotaal is dat QBE Europe (€ 8,44 mld, boekjaar 2025).

Waar zijn de vennootschappen in Herverzekering gevestigd?

De gemeenten met de meeste: Elsene (2), Mol (2), Geel (2).

Idonis

Analyseer de vennootschappen in Herverzekering

Filter deze vennootschappen op grootte, soliditeit en evolutie, volg ze op en krijg een melding wanneer hun jaarrekening of publicaties veranderen.

Volledige fiche openen →
Gratis account in 30 seconden, per e-mail. Zonder bankkaart.

Actieve vennootschappen (rechtspersonen) die minstens één jaarrekening hebben neergelegd, volgens de Kruispuntbank van Ondernemingen en de Nationale Bank van België. De sector is de hoofdactiviteit in het register; de gemeente is die van de zetel. Gegevens bijgewerkt op 15/10/2026.