Sector · NACE 3291

Vervaardiging van borstelwaren

19 Belgische vennootschappen met als hoofdactiviteit NACE-code 3291 hebben een jaarrekening neergelegd. Hun mediane solvabiliteit bedraagt 46,6 % over boekjaar 2024.

Vennootschappen19
Mediane solvabiliteit46,6 %
Mediaan eigen vermogen735 753 €
Mediaan personeel (VTE)10,6
Opgericht in de laatste 3 jaar0

De mediane cijfers van de sector

Berekend door Idonis

Spreiding over de vennootschappen van de sector in boekjaar 2024: een kwart ligt onder het 1e kwartiel, de helft onder de mediaan, drie kwart onder het 3e kwartiel.

Indicator1e kwartielMediaan3e kwartielVennootschappen
Solvabiliteit 35,2 %46,6 %68,7 % 18
Current ratio 1,312,004,24 18
ROE 1,0 %7,9 %11,4 % 18
Eigen vermogen 300 974 €735 753 €€ 1,53 mln 18
Totaal activa 400 632 €€ 2,10 mln€ 6,13 mln 18
Nettoresultaat 3 152 €30 403 €184 269 € 18
Personeelsbestand (gem. VTE) 8,210,613,7 13

Medianen berekend door Idonis op de jaarrekeningen neergelegd bij de Nationale Bank, alle groottes samen. Hetzelfde panel dient als sectorreferentie op elke bedrijfsfiche. Methode

De grootste vennootschappen: Vervaardiging van borstelwaren

Gerangschikt volgens balanstotaal van de laatst neergelegde jaarrekening. Dat is een criterium van grootte, geen beoordeling.

#Vennootschap Totaal activaOmzet Eigen vermogenVTEBoekjaar
1 Moerman 8760 Tielt € 12,8 mln € 11,2 mln € 5,54 mln 31,2 2025
2 Orkla House Care Benelux 2160 Wommelgem € 12,3 mln € 24,0 mln € 1,10 mln 13,6 2025
3 Etablissements Sintobin frères 8880 Ledegem € 8,68 mln € 11,4 mln € 7,82 mln 9,9 2025
4 P.D.C. Brush 8800 Roeselare € 8,57 mln € 12,8 mln € 1,61 mln 39,6 2024
5 Koti-Nabo 3930 Hamont-Achel € 6,84 mln — € 2,53 mln 23,5 2025
6 Professional Cleaning Supplies 9300 Aalst € 5,00 mln — € 2,62 mln — 2025
7 Bobrush 8850 Ardooie € 3,88 mln — 602 917 € 12,1 2025
8 DUX International 8870 Izegem € 2,70 mln — 705 375 € 18,4 2025
9 Flanders Brush Makers 8870 Izegem € 2,48 mln — 926 416 € 7,9 2025
10 Europa Rollers Selection 7712 Moeskroen € 2,17 mln — € 1,49 mln 8,0 2025
11 Decof 8870 Izegem € 1,92 mln — 803 136 € 10,1 2025
12 Borstelfabriek Colpaert 8870 Izegem 857 074 € — 518 001 € 4,1 2025
13 Demol - Sphinx 1800 Vilvoorde 461 383 € — 438 371 € — 2025
14 P.G. brush 4800 Verviers 353 167 € — 140 812 € 1,0 2025
15 Borstelfabriek Vermeylen 2500 Lier 306 751 € — 178 537 € — 2025
16 Blaton EN Bouckaert 8760 Tielt 299 646 € — 245 160 € 0,1 2025
17 Industriele Borstelfabriek - Brosserie Industrielle 8870 Izegem 173 356 € — 110 233 € — 2025
18 Mantexgent 9140 Temse 105 489 € — 91 695 € — 2025

„—”: niet gepubliceerd. Kleine vennootschappen (micro- en verkorte jaarrekening) hoeven hun omzet niet te publiceren.

Verwante sectoren

← De hele sector Overige industrie (NACE 32)

Veelgestelde vragen

Hoeveel vennootschappen telt de sector Vervaardiging van borstelwaren in België?

19 Belgische vennootschappen met als hoofdactiviteit NACE-code 3291 (Vervaardiging van borstelwaren) hebben een jaarrekening neergelegd bij de Nationale Bank.

Wat is de mediane solvabiliteit in Vervaardiging van borstelwaren?

Over boekjaar 2024 bedraagt de mediane solvabiliteit (eigen vermogen op balanstotaal) 46,6 %. De middelste helft van de vennootschappen ligt tussen 35,2 % en 68,7 % (18 vennootschappen).

Wat is de grootste vennootschap in Vervaardiging van borstelwaren?

Volgens balanstotaal is dat Moerman (€ 12,8 mln, boekjaar 2025).

Waar zijn de vennootschappen in Vervaardiging van borstelwaren gevestigd?

De gemeenten met de meeste: Izegem (5), Tielt (2), Vilvoorde (1).

Idonis

Analyseer de vennootschappen in Vervaardiging van borstelwaren

Filter deze vennootschappen op grootte, soliditeit en evolutie, volg ze op en krijg een melding wanneer hun jaarrekening of publicaties veranderen.

Volledige fiche openen →
Gratis account in 30 seconden, per e-mail. Zonder bankkaart.

Actieve vennootschappen (rechtspersonen) die minstens één jaarrekening hebben neergelegd, volgens de Kruispuntbank van Ondernemingen en de Nationale Bank van België. De sector is de hoofdactiviteit in het register; de gemeente is die van de zetel. Gegevens bijgewerkt op 01/11/2026.