Textielveredeling
180 Belgische vennootschappen met als hoofdactiviteit NACE-code 1330 hebben een jaarrekening neergelegd. Hun mediane solvabiliteit bedraagt 36,8 % over boekjaar 2024.
De mediane cijfers van de sector
Berekend door IdonisSpreiding over de vennootschappen van de sector in boekjaar 2024: een kwart ligt onder het 1e kwartiel, de helft onder de mediaan, drie kwart onder het 3e kwartiel.
| Indicator | 1e kwartiel | Mediaan | 3e kwartiel | Vennootschappen |
|---|---|---|---|---|
| Solvabiliteit | 12,1 % | 36,8 % | 63,2 % | 162 |
| Current ratio | 0,79 | 1,41 | 2,56 | 162 |
| ROE | 0,7 % | 9,4 % | 23,5 % | 135 |
| Eigen vermogen | 13 324 € | 88 272 € | 380 182 € | 163 |
| Totaal activa | 106 835 € | 279 107 € | 834 586 € | 163 |
| Nettoresultaat | −3 331 € | 5 029 € | 37 679 € | 163 |
| Personeelsbestand (gem. VTE) | 1,0 | 2,7 | 7,9 | 89 |
Medianen berekend door Idonis op de jaarrekeningen neergelegd bij de Nationale Bank, alle groottes samen. Hetzelfde panel dient als sectorreferentie op elke bedrijfsfiche. Methode
De grootste vennootschappen: Textielveredeling
Gerangschikt volgens balanstotaal van de laatst neergelegde jaarrekening. Dat is een criterium van grootte, geen beoordeling.
| # | Vennootschap | Totaal activa | Omzet | Eigen vermogen | VTE | Boekjaar |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Depairon 4800 Verviers | € 19,5 mln | € 23,3 mln | € 14,2 mln | 161,3 | 2025 |
| 2 | Belgian Fibers Manufacturing 7700 Moeskroen | € 19,5 mln | — | € 11,8 mln | — | 2024 |
| 3 | Sioen Fabrics 7700 Moeskroen | € 16,5 mln | € 45,5 mln | € 6,93 mln | 119,4 | 2025 |
| 4 | Blanchisserie Dumoulin 7780 Komen-Waasten | € 13,4 mln | € 26,1 mln | € 7,15 mln | 113,8 | 2025 |
| 5 | Kick AND Rush 1300 Waver | € 10,6 mln | € 25,6 mln | 177 714 € | 29,0 | 2025 |
| 6 | Vetex 8770 Ingelmunster | € 10,5 mln | € 16,1 mln | € 4,40 mln | 64,6 | 2025 |
| 7 | Mercuryflooring 8790 Waregem | € 8,49 mln | € 23,9 mln | € 4,75 mln | 93,3 | 2025 |
| 8 | Inter-FOX 9750 Kruisem | € 7,36 mln | — | € 7,21 mln | — | 2025 |
| 9 | Groep Masureel Veredeling 8560 Wevelgem | € 6,12 mln | € 12,5 mln | € 1,02 mln | 57,1 | 2025 |
| 10 | Depairon Bâti 4800 Verviers | € 6,07 mln | — | € 3,84 mln | 3,0 | 2025 |
| 11 | Omexco 3001 Leuven | € 5,66 mln | € 14,1 mln | € 4,41 mln | 37,4 | 2025 |
| 12 | Flocart 8560 Wevelgem | € 5,35 mln | — | −900 732 € | 32,1 | 2025 |
| 13 | Quatrieme Dimension 5100 Namen | € 4,83 mln | — | € 1,22 mln | 45,2 | 2025 |
| 14 | Texla 9100 Sint-Niklaas | € 3,88 mln | € 11,0 mln | € 2,38 mln | 26,9 | 2025 |
| 15 | Van Riel 9140 Temse | € 3,57 mln | — | 781 985 € | 20,7 | 2025 |
| 16 | Casimax Antwerpen 2100 Antwerpen | € 3,44 mln | — | € 1,34 mln | 31,0 | 2025 |
| 17 | Finipur 8540 Deerlijk | € 3,29 mln | — | 888 806 € | 48,1 | 2025 |
| 18 | Printcity 3500 Hasselt | € 3,05 mln | — | 274 962 € | 8,4 | 2025 |
| 19 | Screen Belgium 9940 Evergem | € 2,69 mln | — | € 2,04 mln | — | 2025 |
| 20 | Printbox 6061 Charleroi | € 2,58 mln | — | 962 979 € | 25,6 | 2025 |
„—”: niet gepubliceerd. Kleine vennootschappen (micro- en verkorte jaarrekening) hoeven hun omzet niet te publiceren.
Waar zijn ze gevestigd?
Gemeenten met de meeste
- 9140 Temse (Elversele, Steendorp, Tielrode)4
- 9800 Deinze (Astene, Bachte-Maria-Leerne, Gottem, …)4
- 1070 Anderlecht3
- 1120 Brussel (Neder-Over-Heembeek)3
- 1930 Zaventem (Nossegem)3
- 3500 Hasselt (Sint-Lambrechts-Herk)3
- 8500 Kortrijk3
- 8510 Kortrijk (Bellegem, Kooigem, Marke, …)3
- 8560 Wevelgem (Gullegem, Moorsele)3
- 8570 Anzegem (Gijzelbrechtegem, Ingooigem, Vichte)3
- 1000 Brussel2
- 1030 Schaarbeek2
Verwante sectoren
← De hele sector Vervaardiging van textiel (NACE 13)
- 1392 Vervaardiging van huishoudtextiel en geconfectioneerde artikelen voor stoffering341
- 1310 Bewerken en spinnen van textielvezels134
- 1393 Vervaardiging van vloerkleden en tapijt84
- 1320 Weven van textiel81
- 1396 Vervaardiging van ander technisch en industrieel textiel64
- 1399 Vervaardiging van andere textielproducten, n.e.g.40
- 1391 Vervaardiging van gebreide en gehaakte stoffen22
- 1394 Vervaardiging van koord, bindgaren, touw en netten10
Veelgestelde vragen
Hoeveel vennootschappen telt de sector Textielveredeling in België?
180 Belgische vennootschappen met als hoofdactiviteit NACE-code 1330 (Textielveredeling) hebben een jaarrekening neergelegd bij de Nationale Bank.
Wat is de mediane solvabiliteit in Textielveredeling?
Over boekjaar 2024 bedraagt de mediane solvabiliteit (eigen vermogen op balanstotaal) 36,8 %. De middelste helft van de vennootschappen ligt tussen 12,1 % en 63,2 % (162 vennootschappen).
Wat is de grootste vennootschap in Textielveredeling?
Volgens balanstotaal is dat Depairon (€ 19,5 mln, boekjaar 2025).
Waar zijn de vennootschappen in Textielveredeling gevestigd?
De gemeenten met de meeste: Temse (4), Deinze (4), Anderlecht (3).
Analyseer de vennootschappen in Textielveredeling
Filter deze vennootschappen op grootte, soliditeit en evolutie, volg ze op en krijg een melding wanneer hun jaarrekening of publicaties veranderen.
Volledige fiche openen →Actieve vennootschappen (rechtspersonen) die minstens één jaarrekening hebben neergelegd, volgens de Kruispuntbank van Ondernemingen en de Nationale Bank van België. De sector is de hoofdactiviteit in het register; de gemeente is die van de zetel. Gegevens bijgewerkt op 12/10/2026.