Sector · NACE 0116

Teelt van vezelgewassen

21 Belgische vennootschappen met als hoofdactiviteit NACE-code 0116 hebben een jaarrekening neergelegd. Hun mediane solvabiliteit bedraagt 50,3 % over boekjaar 2025.

Vennootschappen21
Mediane solvabiliteit50,3 %
Mediaan eigen vermogen271 316 €
Opgericht in de laatste 3 jaar3

De mediane cijfers van de sector

Berekend door Idonis

Spreiding over de vennootschappen van de sector in boekjaar 2025: een kwart ligt onder het 1e kwartiel, de helft onder de mediaan, drie kwart onder het 3e kwartiel.

Indicator1e kwartielMediaan3e kwartielVennootschappen
Solvabiliteit 28,6 %50,3 %72,5 % 19
Current ratio 0,972,062,78 20
ROE 11,3 %18,0 %29,8 % 18
Eigen vermogen 50 855 €271 316 €€ 1,79 mln 20
Totaal activa 154 020 €910 891 €€ 2,37 mln 19
Nettoresultaat −1 865 €53 914 €402 170 € 20

Medianen berekend door Idonis op de jaarrekeningen neergelegd bij de Nationale Bank, alle groottes samen. Hetzelfde panel dient als sectorreferentie op elke bedrijfsfiche. Methode

De grootste vennootschappen: Teelt van vezelgewassen

Gerangschikt volgens balanstotaal van de laatst neergelegde jaarrekening. Dat is een criterium van grootte, geen beoordeling.

#Vennootschap Totaal activaOmzet Eigen vermogenVTEBoekjaar
1 Callin 7700 Moeskroen € 30,8 mln € 43,4 mln € 14,8 mln 0,9 2026
2 Vlasbedrijf Verhalle 9870 Zulte € 13,0 mln € 11,0 mln € 7,30 mln 13,4 2025
3 Pannenhoef 2440 Geel € 10,2 mln — € 7,56 mln — 2024
4 Picavet 9870 Zulte € 7,87 mln — € 6,93 mln 4,4 2025
5 Balinco 8710 Wielsbeke € 3,97 mln — € 1,83 mln 7,3 2025
6 Stoneflax 8770 Ingelmunster € 2,65 mln — € 1,78 mln — 2025
7 FlaxCon 3321 Hoegaarden € 2,09 mln — € 1,86 mln — 2025
8 Wemel Invest 8710 Wielsbeke € 1,92 mln — 52 827 € — 2025
9 Devalin Agri 8560 Wevelgem € 1,91 mln — 827 956 € — 2025
10 Flament 8940 Wervik € 1,71 mln — € 1,35 mln 1,0 2025
11 Lapierre Vlasbedrijf 8770 Ingelmunster 910 891 € — 237 564 € — 2025
12 Creupelant Vlas 8520 Kuurne 618 791 € — 462 005 € — 2025
13 Aqualotus 1200 Sint-Lambrechts-Woluwe 424 746 € — 305 067 € — 2025
14 DBB Loonwerken 9990 Maldegem 334 444 € — 97 608 € — 2025
15 Hinx 8760 Tielt 256 572 € — 14 191 € — 2025
16 Agri De Baere 8790 Waregem 177 509 € — 111 633 € — 2025
17 François Renard Consulting 4210 Burdinne 130 532 € — 95 438 € — 2025
18 Werkegem 8020 Oostkamp 90 948 € — 25 452 € — 2025
19 C-Farm 9140 Temse 89 294 € — 44 937 € — 2025
20 Hemp Invest 1501 Halle 8 139 € — −65 158 € — 2025

„—”: niet gepubliceerd. Kleine vennootschappen (micro- en verkorte jaarrekening) hoeven hun omzet niet te publiceren.

Verwante sectoren

← De hele sector Teelt van gewassen, veeteelt, jacht en diensten in verband met deze activiteiten (NACE 01)

Veelgestelde vragen

Hoeveel vennootschappen telt de sector Teelt van vezelgewassen in België?

21 Belgische vennootschappen met als hoofdactiviteit NACE-code 0116 (Teelt van vezelgewassen) hebben een jaarrekening neergelegd bij de Nationale Bank.

Wat is de mediane solvabiliteit in Teelt van vezelgewassen?

Over boekjaar 2025 bedraagt de mediane solvabiliteit (eigen vermogen op balanstotaal) 50,3 %. De middelste helft van de vennootschappen ligt tussen 28,6 % en 72,5 % (19 vennootschappen).

Wat is de grootste vennootschap in Teelt van vezelgewassen?

Volgens balanstotaal is dat Callin (€ 30,8 mln, boekjaar 2026).

Waar zijn de vennootschappen in Teelt van vezelgewassen gevestigd?

De gemeenten met de meeste: Wielsbeke (2), Ingelmunster (2), Zulte (2).

Idonis

Analyseer de vennootschappen in Teelt van vezelgewassen

Filter deze vennootschappen op grootte, soliditeit en evolutie, volg ze op en krijg een melding wanneer hun jaarrekening of publicaties veranderen.

Volledige fiche openen →
Gratis account in 30 seconden, per e-mail. Zonder bankkaart.

Actieve vennootschappen (rechtspersonen) die minstens één jaarrekening hebben neergelegd, volgens de Kruispuntbank van Ondernemingen en de Nationale Bank van België. De sector is de hoofdactiviteit in het register; de gemeente is die van de zetel. Gegevens bijgewerkt op 06/11/2026.