Vennootschappen in 6000 Charleroi
1 185 vennootschappen die een jaarrekening hebben neergelegd, hebben hun zetel in 6000 Charleroi.
Grootste bedrijven in Henegouwen → · Grootste werkgevers in Henegouwen →
De belangrijkste sectoren in Charleroi
De grootste vennootschappen in Charleroi
Gerangschikt volgens balanstotaal van de laatst neergelegde jaarrekening. Dat is een criterium van grootte, geen beoordeling.
| # | Vennootschap | Totaal activa | Omzet | Eigen vermogen | VTE | Boekjaar |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Societe Wallonne DU Credit Social Financiële dienstverlening, exclusief verzekeringen en pensioenfondsen | € 4,42 mld | € 78,3 mln | € 227,1 mln | 135,3 | 2025 |
| 2 | Societe Wallonne DU Logement Computerprogrammering, consultancy en aanverwante activiteiten | € 3,48 mld | € 10,0 mln | € 663,9 mln | 206,7 | 2025 |
| 3 | Ceneo Financiële dienstverlening, exclusief verzekeringen en pensioenfondsen | € 1,17 mld | 954 029 € | € 959,6 mln | — | 2025 |
| 4 | HUmani Menselijke gezondheidszorg | € 699,8 mln | € 662,3 mln | € 204,9 mln | 5 560,0 | 2025 |
| 5 | Intercommunale pour la Gestion et la Réalisation d'Etudes Techniques et Economiques Activiteiten van architecten en ingenieurs; technische testen en toetsen | € 692,3 mln | € 105,7 mln | € 127,2 mln | 387,6 | 2025 |
| 6 | LA Sambrienne Exploitatie van en handel in onroerend goed | € 585,5 mln | € 46,6 mln | € 137,6 mln | 185,0 | 2025 |
| 7 | L. Louyet Detailhandel | € 281,0 mln | € 11,4 mln | € 62,9 mln | 69,7 | 2025 |
| 8 | Société de Développement et de Participation du Bassin de Charleroi Financiële dienstverlening, exclusief verzekeringen en pensioenfondsen | € 258,6 mln | € 3,72 mln | € 32,7 mln | 19,9 | 2025 |
| 9 | Notre Maison Exploitatie van en handel in onroerend goed | € 152,7 mln | € 13,1 mln | € 73,3 mln | 51,7 | 2025 |
| 10 | 6K venture capital Financiële dienstverlening, exclusief verzekeringen en pensioenfondsen | € 130,1 mln | 3 000 € | € 119,8 mln | — | 2025 |
| 11 | THY Marcinelle Vervaardiging van metalen in primaire vorm | € 127,6 mln | € 405,7 mln | € 26,4 mln | 417,7 | 2025 |
| 12 | Sambrinvest Spin-OFF/Spin-OUT Administratieve en ondersteunende activiteiten ten behoeve van kantoren en overige zakelijke dienstverlening | € 108,6 mln | 1 400 € | € 37,5 mln | — | 2025 |
| 13 | Pathé Belgique Productie van films en video- en televisieprogramma’s, maken van geluidsopnamen en uitgeverijen van muziekopnamen | € 104,2 mln | € 5,16 mln | € 58,8 mln | 14,7 | 2025 |
| 14 | ActiVent Wallonie Productie en distributie van elektriciteit, gas, stoom en gekoelde lucht | € 102,1 mln | € 5,22 mln | € 18,6 mln | — | 2025 |
| 15 | Centre universitaire Zénobe Gramme Exploitatie van en handel in onroerend goed | € 68,8 mln | — | € 52,1 mln | 10,4 | 2025 |
| 16 | Ouragan Factor Detailhandel | € 60,6 mln | — | € 42,3 mln | 3,5 | 2025 |
| 17 | LA Maison Ouvriere DE L'Arrondissement DE Charleroi ET DU SUD-Hainaut Financiële dienstverlening, exclusief verzekeringen en pensioenfondsen | € 55,9 mln | € 1,48 mln | € 4,32 mln | 3,8 | 2025 |
| 18 | Sambrelease Exploitatie van en handel in onroerend goed | € 50,0 mln | 719 362 € | € 28,9 mln | — | 2025 |
| 19 | Louyet Automotive South Detailhandel | € 50,0 mln | € 224,2 mln | € 13,4 mln | 193,9 | 2025 |
| 20 | Wind4Wallonia 2 Productie en distributie van elektriciteit, gas, stoom en gekoelde lucht | € 48,7 mln | € 5,79 mln | € 10,2 mln | — | 2025 |
„—”: niet gepubliceerd. Kleine vennootschappen (micro- en verkorte jaarrekening) hoeven hun omzet niet te publiceren.
Elders gevestigd, aanwezig in Charleroi
874 ondernemingen met hun zetel in een andere gemeente baten minstens één vestiging uit in Charleroi (winkel, agentschap, depot…). De grootste, volgens balanstotaal:
| # | Vennootschap | Totaal activa | Omzet | Eigen vermogen | VTE | Boekjaar |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | AG Insurance 1000 Brussel | € 76,3 mld | — | € 58,4 mld | 4 379,8 | 2025 |
| 2 | Infrabel 1060 Sint-Gillis | € 25,7 mld | € 1,43 mld | € 20,2 mld | — | 2025 |
| 3 | Ethias 4000 Luik | € 20,8 mld | — | € 1,89 mld | — | 2025 |
| 4 | Société Nationale DES Chemins DE FER Belges 1060 Sint-Gillis | € 13,1 mld | € 2,62 mld | € 8,05 mld | — | 2025 |
| 5 | Proximus 1030 Schaarbeek | € 9,96 mld | € 3,89 mld | € 1,42 mld | 8 312,3 | 2025 |
| 6 | bpost 1000 Brussel | € 4,27 mld | € 2,19 mld | € 657,6 mln | 23 730,2 | 2025 |
| 7 | Orange Belgium 1140 Evere | € 3,71 mld | € 1,67 mld | € 864,1 mln | 1 953,2 | 2025 |
| 8 | SD Worx Sécretariat Social ASBL 2000 Antwerpen | € 3,37 mld | 467 379 € | € 21,4 mln | 102,3 | 2025 |
| 9 | AGC Glass Europe 1348 Ottignies-Louvain-la-Neuve | € 2,22 mld | € 487,2 mln | € 397,3 mln | 1 968,2 | 2025 |
| 10 | Operateur DE Transport DE Wallonie 5100 Namen | € 1,91 mld | € 66,4 mln | € 877,2 mln | 6 183,2 | 2025 |
| 11 | Caroloregienne DE Participations 6280 Gerpinnes | € 1,82 mld | — | € 1,44 mld | 0,6 | 2025 |
| 12 | Université Catholique de Louvain 1348 Ottignies-Louvain-la-Neuve | € 1,10 mld | — | € 866,5 mln | 5 467,6 | 2025 |
| 13 | SD Worx People Solutions 2000 Antwerpen | € 1,08 mld | — | € 325,2 mln | — | 2025 |
| 14 | Randstad Belgium 1853 Grimbergen | € 885,3 mln | € 866,5 mln | € 360,5 mln | 20 825,7 | 2025 |
| 15 | Grand Hopital DE Charleroi 6060 Charleroi | € 875,6 mln | € 550,3 mln | € 174,6 mln | 3 690,0 | 2025 |
| 16 | Loterie Nationale 1040 Etterbeek | € 865,7 mln | € 1,67 mld | € 236,9 mln | 447,3 | 2025 |
| 17 | ALSTOM Belgium 6001 Charleroi | € 755,8 mln | € 814,7 mln | € 297,4 mln | 1 668,6 | 2026 |
| 18 | KUWAIT PETROLEUM (Belgium) 2018 Antwerpen | € 628,7 mln | € 2,73 mld | € 214,6 mln | 426,3 | 2025 |
| 19 | PARTENA - SECRETARIAT SOCIAL D'EMPLOYEURS - PARTENA - SOCIAAL SECRETARIAAT VOOR werkgevers 1000 Brussel | € 614,2 mln | € 131,7 mln | € 95,7 mln | 745,5 | 2025 |
| 20 | HR Rail 1060 Sint-Gillis | € 549,4 mln | € 2,37 mld | € 28,3 mln | 27 811,0 | 2025 |
Vestigingen: vestigingseenheden aangegeven in de Kruispuntbank van Ondernemingen (KBO). De zetel van elke onderneming staat onder haar naam.
„—”: niet gepubliceerd. Kleine vennootschappen (micro- en verkorte jaarrekening) hoeven hun omzet niet te publiceren.
Buurgemeenten
Veelgestelde vragen
Hoeveel vennootschappen hebben hun zetel in Charleroi?
1 185 vennootschappen die een jaarrekening hebben neergelegd, hebben hun zetel op postcode 6000 (Charleroi).
Wat zijn de belangrijkste sectoren in Charleroi?
Volgens aantal vennootschappen: Detailhandel (159), Activiteiten van eet- en drinkgelegenheden (149), Exploitatie van en handel in onroerend goed (114).
Wat is de grootste vennootschap in Charleroi?
Volgens balanstotaal is dat Societe Wallonne DU Credit Social (€ 4,42 mld, boekjaar 2025).
Hoeveel banen geven de vennootschappen in Charleroi aan?
De vennootschappen met hun zetel in Charleroi geven samen 10 793 voltijdse equivalenten aan in hun laatste jaarrekening. Die banen kunnen buiten de gemeente liggen.
Analyseer de vennootschappen in Charleroi
Filter deze vennootschappen op grootte, soliditeit en evolutie, volg ze op en krijg een melding wanneer hun jaarrekening of publicaties veranderen.
Volledige fiche openen →Actieve vennootschappen (rechtspersonen) die minstens één jaarrekening hebben neergelegd, volgens de Kruispuntbank van Ondernemingen en de Nationale Bank van België. De sector is de hoofdactiviteit in het register; de gemeente is die van de zetel. Gegevens bijgewerkt op 15/10/2026.