Vennootschappen in 1000 Brussel
12 753 vennootschappen die een jaarrekening hebben neergelegd, hebben hun zetel in 1000 Brussel.
Grootste bedrijven in Brussel → · Grootste werkgevers in Brussel →
De belangrijkste sectoren in Brussel
De grootste vennootschappen in Brussel
Gerangschikt volgens balanstotaal van de laatst neergelegde jaarrekening. Dat is een criterium van grootte, geen beoordeling.
| # | Vennootschap | Totaal activa | Omzet | Eigen vermogen | VTE | Boekjaar |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Anheuser-Busch Inbev Activiteiten van hoofdkantoren en managementadvies | € 121,9 mld | € 1,43 mld | € 81,3 mld | 227,7 | 2025 |
| 2 | AG Insurance Activiteiten op het gebied van verzekeringen en pensioenfondsen, exclusief verplichte sociale verzekeringen | € 76,3 mld | — | € 58,4 mld | 4 379,8 | 2025 |
| 3 | AXA Belgium Activiteiten op het gebied van verzekeringen en pensioenfondsen, exclusief verplichte sociale verzekeringen | € 36,8 mld | — | € 864,9 mln | — | 2025 |
| 4 | Allianz Benelux Activiteiten op het gebied van verzekeringen en pensioenfondsen, exclusief verplichte sociale verzekeringen | € 24,7 mld | — | € 675,8 mln | — | 2024 |
| 5 | Bass Master Issuer Financiële dienstverlening, exclusief verzekeringen en pensioenfondsen | € 22,6 mld | — | 62 000 € | — | 2025 |
| 6 | Electrabel Productie en distributie van elektriciteit, gas, stoom en gekoelde lucht | € 20,5 mld | € 13,1 mld | € 10,2 mld | 4 261,0 | 2025 |
| 7 | Engie CC Activiteiten van hoofdkantoren en managementadvies | € 17,4 mld | € 75,1 mln | € 3,49 mld | 254,0 | 2025 |
| 8 | Hedera Terugwinning uit afval, inzameling en verwijdering van afval | € 16,1 mld | — | — | 2,0 | 2025 |
| 9 | Groupe Bruxelles Lambert Financiële dienstverlening, exclusief verzekeringen en pensioenfondsen | € 13,3 mld | € 12,8 mln | € 11,0 mld | 49,4 | 2025 |
| 10 | Vlaamse Maatschappij Voor Sociaal Wonen Financiële dienstverlening, exclusief verzekeringen en pensioenfondsen | € 12,4 mld | 343 301 € | € 1,81 mld | — | 2025 |
| 11 | Alpha Credit Financiële dienstverlening, exclusief verzekeringen en pensioenfondsen | € 11,9 mld | € 780,1 mln | € 94,9 mln | 455,0 | 2025 |
| 12 | Esmee Master Issuer Ondersteunende activiteiten voor verzekeringen en pensioenfondsen | € 10,5 mld | — | 62 000 € | — | 2025 |
| 13 | Elia Transmission Belgium Productie en distributie van elektriciteit, gas, stoom en gekoelde lucht | € 10,5 mld | € 1,52 mld | € 3,86 mld | 611,6 | 2025 |
| 14 | Vlaams Woningfonds Financiële dienstverlening, exclusief verzekeringen en pensioenfondsen | € 10,0 mld | 356 653 € | € 270,0 mln | 131,2 | 2025 |
| 15 | BNP Paribas Fortis Factor Financiële dienstverlening, exclusief verzekeringen en pensioenfondsen | € 9,11 mld | € 47,7 mln | € 181,3 mln | 195,2 | 2025 |
| 16 | Société belge des Combustibles nucléaires Synatom Vervaardiging van metalen in primaire vorm | € 8,98 mld | € 299,8 mln | € 15,6 mln | 22,1 | 2025 |
| 17 | Engie Energy Services International Financiële dienstverlening, exclusief verzekeringen en pensioenfondsen | € 7,45 mld | — | € 3,40 mld | — | 2025 |
| 18 | Elia Asset Productie en distributie van elektriciteit, gas, stoom en gekoelde lucht | € 7,19 mld | € 963,7 mln | € 1,73 mld | 999,9 | 2025 |
| 19 | Elia Group Productie en distributie van elektriciteit, gas, stoom en gekoelde lucht | € 7,15 mld | — | € 5,05 mld | 9,3 | 2025 |
| 20 | Ergo Insurance Activiteiten op het gebied van verzekeringen en pensioenfondsen, exclusief verplichte sociale verzekeringen | € 6,83 mld | — | € 453,6 mln | — | 2025 |
„—”: niet gepubliceerd. Kleine vennootschappen (micro- en verkorte jaarrekening) hoeven hun omzet niet te publiceren.
Elders gevestigd, aanwezig in Brussel
3 717 ondernemingen met hun zetel in een andere gemeente baten minstens één vestiging uit in Brussel (winkel, agentschap, depot…). De grootste, volgens balanstotaal:
| # | Vennootschap | Totaal activa | Omzet | Eigen vermogen | VTE | Boekjaar |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | KBC Groupe 1080 Sint-Jans-Molenbeek | € 39,7 mld | € 107,5 mln | € 15,3 mld | 633,9 | 2025 |
| 2 | KBC Assurances 3000 Leuven | € 37,3 mld | — | € 18,2 mld | 1 020,0 | 2025 |
| 3 | Janssen Pharmaceutica 2340 Beerse | € 21,6 mld | € 21,8 mld | € 11,7 mld | 5 324,5 | 2025 |
| 4 | P & V Assurances 1210 Sint-Joost-ten-Node | € 20,8 mld | — | € 1,16 mld | — | 2024 |
| 5 | Ethias 4000 Luik | € 20,8 mld | — | € 1,89 mld | — | 2025 |
| 6 | Société Nationale DES Chemins DE FER Belges 1060 Sint-Gillis | € 13,1 mld | € 2,62 mld | € 8,05 mld | — | 2025 |
| 7 | Volkswagen International Belgium 1050 Brussel | € 11,1 mld | € 8,80 mln | € 150,0 mln | 41,4 | 2025 |
| 8 | Proximus 1030 Schaarbeek | € 9,96 mld | € 3,89 mld | € 1,42 mld | 8 312,3 | 2025 |
| 9 | Wise Europe 1050 Elsene | € 9,82 mld | € 434,0 mln | € 36,4 mln | 38,8 | 2026 |
| 10 | Orange Belgium 1140 Evere | € 3,71 mld | € 1,67 mld | € 864,1 mln | 1 953,2 | 2025 |
| 11 | DE Vlaamse Waterweg 3500 Hasselt | € 3,38 mld | € 61,6 mln | € 3,21 mld | 1 229,4 | 2025 |
| 12 | SD Worx Sécretariat Social ASBL 2000 Antwerpen | € 3,37 mld | 467 379 € | € 21,4 mln | 102,3 | 2025 |
| 13 | Société Anonyme de Participation et de Gestion 1050 Elsene | € 3,05 mld | € 1,82 mln | € 3,02 mld | 11,7 | 2025 |
| 14 | Etablissements L. Lacroix Fils 2610 Antwerpen | € 2,71 mld | € 439,6 mln | € 2,48 mld | 190,2 | 2025 |
| 15 | EDF Belgium 1210 Sint-Joost-ten-Node | € 1,96 mld | € 182,5 mln | € 1,47 mld | — | 2025 |
| 16 | Radisson Hospitality Belgium 1130 Brussel | € 1,84 mld | € 399,5 mln | € 168,5 mln | 227,3 | 2025 |
| 17 | Mazda Motor Logistics Europe 2830 Willebroek | € 1,80 mld | € 4,62 mld | € 116,1 mln | 307,0 | 2026 |
| 18 | Boehringer Ingelheim SComm 1050 Elsene | € 1,60 mld | € 164,7 mln | € 1,54 mld | 109,2 | 2025 |
| 19 | Carrefour Belgium 1930 Zaventem | € 1,42 mld | € 4,02 mld | € 42,5 mln | 6 365,9 | 2025 |
| 20 | Mediahuis 2050 Antwerpen | € 1,34 mld | € 297,7 mln | € 657,7 mln | 776,8 | 2025 |
Vestigingen: vestigingseenheden aangegeven in de Kruispuntbank van Ondernemingen (KBO). De zetel van elke onderneming staat onder haar naam.
„—”: niet gepubliceerd. Kleine vennootschappen (micro- en verkorte jaarrekening) hoeven hun omzet niet te publiceren.
Buurgemeenten
- 1210 Sint-Joost-ten-Node1 548
- 1080 Sint-Jans-Molenbeek4 021
- 1060 Sint-Gillis3 404
- 1081 Koekelberg1 058
- 1030 Schaarbeek5 655
- 1040 Etterbeek4 483
- 1070 Anderlecht6 185
- 1050 Elsene11 981
Veelgestelde vragen
Hoeveel vennootschappen hebben hun zetel in Brussel?
12 753 vennootschappen die een jaarrekening hebben neergelegd, hebben hun zetel op postcode 1000 (Brussel).
Wat zijn de belangrijkste sectoren in Brussel?
Volgens aantal vennootschappen: Detailhandel (1 255), Exploitatie van en handel in onroerend goed (1 243), Activiteiten van eet- en drinkgelegenheden (1 233).
Wat is de grootste vennootschap in Brussel?
Volgens balanstotaal is dat Anheuser-Busch Inbev (€ 121,9 mld, boekjaar 2025).
Hoeveel banen geven de vennootschappen in Brussel aan?
De vennootschappen met hun zetel in Brussel geven samen 155 381 voltijdse equivalenten aan in hun laatste jaarrekening. Die banen kunnen buiten de gemeente liggen.
Analyseer de vennootschappen in Brussel
Filter deze vennootschappen op grootte, soliditeit en evolutie, volg ze op en krijg een melding wanneer hun jaarrekening of publicaties veranderen.
Volledige fiche openen →Actieve vennootschappen (rechtspersonen) die minstens één jaarrekening hebben neergelegd, volgens de Kruispuntbank van Ondernemingen en de Nationale Bank van België. De sector is de hoofdactiviteit in het register; de gemeente is die van de zetel. Gegevens bijgewerkt op 15/10/2026.